Dārza mājas

Dārza mājas – kā pareizi izvēlēties?

Gan vasaras sezonā, gan tuvojoties rudenim un ziemai, aktuālas ir dārza mājas, kuru funkcijas un pielietojumu veidi ir visdažādākie. Dažāda izmēra, formas un izskata koka dārza mājas lieliski var papildināt gan Tavas privātmājas teritoriju, gan mazdārziņu. Ja esi nolēmis, ka jāveic šāda namiņa izveidošana, bet nezini, kādas ir salīdzinoši labas un lētas dārza majas, ieteicams iepazīties ar pāris būtiskiem noteikumiem. Kādi tie ir? Turpini lasīt rakstu un noskaidro, kam parasti izmanto dārza mājas, kā tās izveidot un kam dot priekšroku – paša darbam vai gatavai precei!

Dārza mājas, pirtis, atpūtas namiņi – tajos iespējams atpūsties no ikdienas rutīnas un pabūt ar sevi un līdzcilvēkiem. Lai šāda atpūta nesagādātu raizes, nepieciešams uzbūvēt kvalitatīvu un stabilu dārza māju.

Dārza mājas projekti – kam paredzēti?

Dārza mājas ir salīdzinoši nelieli namiņi, kuras lielākoties netiek izmantotas ikdienas vajadzēbām. Šādās nelielās ēkās tiek izveidoti:

  • atpūtas stūrīši. Nereti koka dārza mājas tiek izgatavotas ar vienu mērķi – lai būtu vieta, kur iespējams aizbraukt, un arī pārnakšņot, kā kempinga namiņu. Tās iespējams arī nosiltināt, tādējādi ļaujot uzturēties šajās telpās arī ziemas aukstajos mēnešos;
  • ēkas, kur novietot darba rīkus un tehniku dārzam. Ne visiem ir pieejamas garāžas, kurās ērti novietot dažādus darbarīkus. Ja, piemēram, Tavs dārziņš atrodas salīdzinoši tālu no vietas, kur Tu dzīvo, ieteicams uzstādīt dārza māju, kurā iespējams glabāt visus ar dārza darbiem saistītos darbarīkus;
  • pirtis. Tuvojoties gada vēsajam periodam, siltas pirts apmeklējums būs tieši laikā. Balstoties uz standarta dārza mājas uzstādīšanas pamatiem, iespējams iegādāties arī pirtiņu. Šādas dārza mājas cenas applitūda, ispējams, būs nedaudz lielāka nekā parasta namiņa gadījumā;
  • darbnīcna. Ja Tev ir hobijs, kura veikšana prasa vietu, bet mājās tam nav atvēlēta telpa, lielisks risinājums var būt, piemēram, lietotas dārza mājas. Saliekamās dārza mājas būs visvienkāršākais variants. Bet kāpēc?

Turpini lasīt rakstu un noskaidro, kādas ir priekšrocības, būvējot dārza mājas paša spēkiem, un kur dārza mājas pārdod?

Kas jāatceras, būvējot dārza mājas?

Vienalga, vai tas ir pavisam neliels namiņš, vai vasaras māja guļbūves stilā ar vairāk nekā vienu istabu – ikviena modeļa izgatavošana prasa laiku un naudu. Lai arī paša spēkiem izgatavot dārza mājas ir lētāk, nereti cilvēki izvēlas tās iegādāties pie uzņēmumiem jau gatavā veidā. Ko atcerēties, lai viss izdotos?

  • Būvnoteikumu prasības. Dārza mājas nodošana ekspluatācijā ir svarīgs process. Piemēram, ja dārza mājas nepārsniedz 25 kvadrātmetru platību, to ekspluatācijas noteikumi ir salīdzinoši vienkāršāki, jo tā ietilpst mazēku grupā. Būtisks ir arī fakts, ka ēku nevar novietot tuvāk par 4 kvadrātmetriem no zemes gabala robežas.
  • Svarīga ir kvalitāte. Pirms iegādājies kādu dārza māju vai būvē to pats, iepazīsties ar piedāvājumu un noskaidro, kurš no variantiem ir salīdzinoši izdevīgākais un labākais. Izmantotajam materiālam ir būtiska nozīme kalpošanas laikā, kā arī svarīga ir garantija, ko uzņēmums piešķir par konkrēto namiņu.
  • Pirms iegādājies – izvērtē. Lai arī šķiet, ka esi izplānojis, kādu mājiņu gribi, pārliecinies, vai tieši šāds variants vislabāk atbilst mērķim un pieejamajiem resursiem. Lai izdotos viss, kā iecerēts, svarīga ir iekļaušanās budžetā.

Lielākoties Latvijā pieejamās dāzra būdiņas ir vienādas, tāpēc svarīgi apsvērt arī ārzemju – mūsu kaimiņu – uzņēmumu piedāvātos produktus. Piemēram, dārza mājas Lietuva piedāvā iegādāties raganu stilā, kas nozīmē, ka tiek izmantoti arī koku zari un liekumi.

Nav svarīgi, vai Tava izvēle ir lētas koka dārza mājas, kas ir salīdzinoši mazas, vai lielas un greznas dārza mājas. Svarīga ir šīs ēkas pareiza uzstādīšana un tas, cik ļoti Tev patiks tajā uzturēties. Izvēlies piemērotāko no gatavajām mājām vai radi pats, veidojot savu atpūtas vietu jau šajā sezonā!